E-mail : Şifre : Beni hatırla Kayıt Ol

Detaylı kulüp araması için tıklayınız
Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası 9-11 Ocak 2014 İstanbul Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası 9-11 Ocak 2014 İstanbul

Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası
9-11 Ocak 2014 İstanbul


 
Ümit Bay Kata
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Emre Vefa Göktaş Ankara Ankara Botaş Spor Kulübü
2. Cengizhan Koca Ankara Ankara Botaş Spor Kulübü
3. Furkan Kara İstanbul Akbulut Gençlik Spor Kulübü
3. Yusuf Yağız Ücebakan Ankara Ankara Botaş Spor Kulübü
 
Ümit Bayan Kata
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Tuğçe Gökmen Ankara EGO Spor Kulübü
2. Hande İşitir Kayseri Altınok Spor Kulübü
3. Rumeysa Subaşı Kilis (Kulüp eklemek için tıklayınız)
3. Hatice Kübra Küçük Kilis Adana Yüreğir Spor Kulübü
 
Genç Bay Kata
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Ferhat Karabağ İzmir Yıldız Uzakdoğu Spor Kulübü
2. Alperen Fatih İniş Ankara Ankara Karate İhtisas Spor Kulübü
3. Hakan Sofuoğlu İstanbul İBB Spor Kulübü
3. Lütfullah Teber İstanbul Akbulut Gençlik Spor Kulübü
 
Genç Bayan Kata
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Deniz Atak Ankara Ankara Karate İhtisas Spor Kulübü
2. Pınar Yalçıntekin Adana Adana Yüreğir Spor Kulübü
3. Dilara Bozan İzmir Yıldız Uzakdoğu Spor Kulübü
3. Meryem Mazlum Kocaeli Gebze Karate-do İhtisas Spor Kulübü
 
21 Yaş Altı Bay Kata
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Ali Sofuoğlu İstanbul İBB Spor Kulübü
2. Muhammet Emre Öztürk İstanbul Akbulut Gençlik Spor Kulübü
3. Fatih Sadullah Selman İstanbul Akbulut Gençlik Spor Kulübü
3. İbrahim Enes Sefa İstanbul İBB Spor Kulübü
 
21 Yaş Altı Bayan Kata
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Büşranur Kılıç Trabzon Trabzon Belediye Spor Kulübü
2. Hazel Kıratlı Ankara Ankara Karate İhtisas Spor Kulübü
3. Rabia Küsmüş Ankara Emniyet Teşkilatı Savunma Sanatları Spor Kulübü
3. Kübra Dişçi İstanbul İBB Spor Kulübü
 
Ümit Bay Kumite 52 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Osman Tolay İstanbul Çetinel Spor Kulübü
2. Talha İnanç Sakarya Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
3. Emir Oğuz Antalya Akdeniz Kaplanları Spor Kulübü
3. Mustafa Yıldız Bursa Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
 
Ümit Bay Kumite 57 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Muhammed Fatih Şahin İstanbul Akbulut Gençlik Spor Kulübü
2. Murat Can Deniz İstanbul (Kulüp eklemek için tıklayınız)
3. Fırat Aldemir Ankara Akyıldırım 1 Taekwondo Spor Kulübü
3. Oğuz Furkan Kacar İstanbul Arslan Karate Gençlik Spor Kulübü
 
Ümit Bay Kumite 63 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Ali Eşsiz Manisa Mesir Karate Spor Kulübü
2. Ömer Faruk Hayta Sakarya Pamukova Karate İhtisas Spor Kulübü
3. Metehan Yılmazer İstanbul Arslan Karate Gençlik Spor Kulübü
3. Ali Güney Yalova Taşköprü Karate İhtisas Kulübü Derneği
 
Ümit Bay Kumite 70 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. İsmail Aydoğdu Kocaeli Gebze Karate-do İhtisas Spor Kulübü
2. Mustafa Ulaşlı Gaziantep Gaziantep Karate-do İhtisas Spor Kulübü
3. Fatih Şen Sakarya Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
3. Ozan Gökçen İstanbul Arslan Karate Gençlik Spor Kulübü
 
Ümit Bay Kumite +70 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Bekir Kavak İstanbul Kaptan Karate Spor Kulübü
2. Yiğit Kaan Dönmez Antalya Yerebakan Karate İhtisas Spor Kulübü
3. Muhammed Enes Batman Ankara Polis Akademisi Spor Kulübü
3. Furkan Kayalı Ankara EGO Spor Kulübü
 
Ümit Bayan Kumite 47 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Edanur Çavdar Düzce Beyköy Belediye Spor Kulübü
2. Durşen Sümeyye Mernekli Konya Konya Belediye Spor Kulübü
3. Beyza Demir İstanbul Arslan Karate Gençlik Spor Kulübü
3. Rumeysa Yıldız Sakarya (Kulüp eklemek için tıklayınız)
 
Ümit Bayan Kumite 54 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Çağla Başkan İstanbul Sultangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
2. Hande İşitir Kayseri Altınok Spor Kulübü
3. Aslıhan Aygüneş Sakarya Hendek Karate Spor Kulübü
3. Hatice Başkaya Kocaeli Gebze Karate-do İhtisas Spor Kulübü
 
Ümit Bayan Kumite +54 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Rumeysa Subaşı Kilis (Kulüp eklemek için tıklayınız)
2. Hatice Halenur Punar Düzce (Kulüp eklemek için tıklayınız)
3. Gizem Özdemir Kocaeli Kocaeli Elit Spor Kulübü
3. Aleyna Bayır İstanbul Kaptan Karate Spor Kulübü
 
Genç Bay Kumite 55 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Eray Şamdan Kocaeli Gebze Karate-do İhtisas Spor Kulübü
2. Yasin Usta İstanbul Ersoy Çırlar Karate İhtisas Spor Kulübü
3. Ömer Bayırlı Bursa Bursa Büyükşehir Belediye Spor
3. Serhat Karadaş Tekirdağ Çorlu Gençler Birliği Spor Kulübü
 
Genç Bay Kumite 61 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Abdülkadir Kara Trabzon Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü
2. Oğuzhan Ay Bartın (Kulüp eklemek için tıklayınız)
3. Abdullah Güner İstanbul Yazıcı Spor Kulübü
3. Enes Çınar İstanbul (Kulüp eklemek için tıklayınız)
 
Genç Bay Kumite 68 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Doğan Ateş Sakarya Hendek Karate Spor Kulübü
2. Murat Öz Artvin Borçka Şehit Savaş Gedik Lisesi Spor Kulübü
3. Aykut Taylan Trabzon Vakfıkebir Cum. İ.Ö.O Gençlik ve Spor Kulübü
3. Muhammed Emin Gönül Düzce Albayrak Gençlik ve Spor Kulübü
 
Genç Bay Kumite 76 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Tunahan Kuzucu Ankara Ankara Botaş Spor Kulübü
2. Metehan Kabasakal Sakarya Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
3. Sabır Ahmet Uygur İstanbul Uygur Spor Kulübü
3. Kadir Yılmaz İstanbul İBB Spor Kulübü
 
Genç Bay Kumite +76 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Alparslan Yamanoğlu İstanbul İBB Spor Kulübü
2. Enes Öz Sakarya Geyve Kobaş Karate Spor Kulübü
3. Mehmet Barış Çak Sakarya Pamukova Karate İhtisas Spor Kulübü
3. Hüseyin İnce Adana Adana İnce Spor Kulübü
 
Genç Bayan Kumite 48 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Tuğçe Demiş Konya Çevik Spor Kulübü
2. Selva Nur Akkurt Gaziantep Gaziantep Karate-do İhtisas Spor Kulübü
3. Elif Beyza Kazık Ankara Emniyet Teşkilatı Savunma Sanatları Spor Kulübü
3. Sultan Uygun Manisa Alaşehir Belediye Spor Kulübü
 
Genç Bayan Kumite 53 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Çisem Küçüker Manisa Mesir Karate Spor Kulübü
2. Emine Göçlü Sakarya Hendek Karate Spor Kulübü
3. Beyza Güney Kocaeli Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt Spor Kulübü
3. İrem Kübra Pehlivan Kocaeli Gebze Karate-do İhtisas Spor Kulübü
 
Genç Bayan Kumite 59 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Aleyna Sezer Sakarya Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
2. Buse Öztürk İstanbul Arslan Karate Gençlik Spor Kulübü
3. Umay Tokcan Kocaeli Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt Spor Kulübü
3. Rabia Büşra Kanay Ankara Ankara Botaş Spor Kulübü
 
Genç Bayan Kumite +59 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Çiğdem Teke Sakarya Pamukova Karate İhtisas Spor Kulübü
2. Vildan Güvercin Ankara Doğukan Karate İhtisas Spor Kulübü
3. Seray Koçali İstanbul Güner Spor Kulübü
3. Çimen Çetin İzmir Atamert Gençlik ve Spor Kulübü
 
21 Yaş Altı Bay Kumite 68 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Burak Uygur İstanbul İBB Spor Kulübü
2. Ferhat Gazi Mercan Bursa Orhangazi Karate İhtisas Spor Kulübü
3. Kerem Ali Zeren Sakarya Yeni Hendek Spor Kulübü
3. Ahmet Göksel Karacan Balıkesir Balıkesir Karate İhtisas Spor Kulubü
 
21 Yaş Altı Bay Kumite 78 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Uğur Aktaş İstanbul İBB Spor Kulübü
2. Alperen Doğan Bursa Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
3. Erol Can Kahyaoğlu Balıkesir Balıkesir Karate İhtisas Spor Kulubü
3. Selim Topaloğlu Erzurum Erzurum Gençlik ve Spor Kulübü
 
21 Yaş Altı Bay Kumite +78 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Mehmet Usda İstanbul İBB Spor Kulübü
2. Ali Haydar Durademir İstanbul İBB Spor Kulübü
3. Mustafa Burak Taş Gaziantep Gaziantep Karate-do İhtisas Spor Kulübü
3. Muhammed Ali Yıldız Bursa Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü
 
21 Yaş Altı Bayan Kumite 53 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Büşra Tosun Sakarya Hendek Karate Spor Kulübü
2. Sevil Baş İstanbul Arslan Karate Gençlik Spor Kulübü
3. İremnur Hamkiraz Bursa Orhangazi Karate İhtisas Spor Kulübü
3. Neslihan Çalışkan Kırklareli Şamiloğlu Karate İhtisas Spor Külübü
 
21 Yaş Altı Bayan Kumite 60 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Aynur Angışhan Şanlıurfa Rişvanlar Spor Kulübü
2. Nevin Ünver İzmir İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü
3. Zehra Kandemir Samsun Yaman Spor Kulübü
3. Elif Canbaz Kırklareli Şamiloğlu Karate İhtisas Spor Külübü
 
21 Yaş Altı Bayan Kumite +60 Kg
Ad-Soyad Şehir Kulüp
1. Büşra Şeyda Turan Ankara EGO Spor Kulübü
2. Hilal Nur Punar Düzce (Kulüp eklemek için tıklayınız)
3. Hilal Gök İstanbul Üsküdar Beledeyisi Spor Kulubü
3. Nurcan Çiçek Sakarya Hendek Karate Spor Kulübü


Kulüp İstatistikleri


Not: Bu tablo değişebilir, çünkü bu müsabakada derece yapmış 8 sporcunun kulüp bilgisi sistemde gözükmemektedir.
# Kulüp Altın Gümüş Bronz Toplam
1 İstanbul Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 5 1 4 10
2 Hendek Karate Spor Kulübü 2 1 2 5
2 Ankara Botaş Spor Kulübü 2 1 2 5
3 Gebze Karate-do İhtisas Spor Kulübü 2 0 3 5
4 EGO Spor Kulübü 2 0 1 3
5 Mesir Karate Spor Kulübü 2 0 0 2
6 Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 1 2 1 4
7 Ankara Karate İhtisas Spor Kulübü 1 2 0 3
8 Akbulut Gençlik Spor Kulübü 1 1 3 5
9 Pamukova Karate Spor Kulübü 1 1 1 3
10 Kaptan Karate Spor Kulübü 1 0 1 2
10 Yıldız Uzakdoğu Spor Kulübü 1 0 1 2
11 Çevik Spor Kulübü 1 0 0 1
11 Trabzon Belediye Spor Kulübü 1 0 0 1
11 Of Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 1 0 0 1
11 Beyköy Belediye Spor Kulübü 1 0 0 1
11 Rişvanlar Spor Kulübü 1 0 0 1
11 Çetinel Spor Kulübü 1 0 0 1
11 Sultangazi Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü 1 0 0 1
12 Arslan Karate Gençlik Spor Kulübü 0 2 4 6
13 Gaziantep Karate-do İhtisas Spor Kulübü 0 2 1 3
14 Altınok Spor Kulübü 0 2 0 2
15 Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 0 1 2 3
16 Orhangazi Karate İhtisas Spor Kulübü 0 1 1 2
16 Adana Yüreğir Spor Kulübü 0 1 1 2
17 Ersoy Çırlar Karate İhtisas Spor Kulübü 0 1 0 1
17 Doğukan Karate İhtisas Spor Kulübü 0 1 0 1
17 Konya Belediye Spor Kulübü 0 1 0 1
17 Geyve Kobaş Karate Spor Kulübü 0 1 0 1
17 Borçka Şehit Savaş Gedik Lisesi Spor Kulübü 0 1 0 1
17 İzmir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü 0 1 0 1
17 Yerebakan Karate İhtisas Spor Kulübü 0 1 0 1
18 Kocaeli Büyükşehir Belediye Kağıt Spor Kulübü 0 0 2 2
18 Emniyet Teşkilatı Savunma Sanatları Spor Kulübü 0 0 2 2
18 Balıkesir Karate İhtisas Spor Kulubü 0 0 2 2
18 Şamiloğlu Karate İhtisas Spor Külübü 0 0 2 2
19 Uygur Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Albayrak Gençlik ve Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Bursa Büyükşehir Belediye Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Yazıcı Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Erzurum Gençlik ve Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Güner Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Yeni Hendek Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Yaman Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Adana İnce Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Akdeniz Kaplanları Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Akyıldırım 1 Taekwondo Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Alaşehir Belediye Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Atamert Gençlik ve Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Çorlu Gençler Birliği Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Kocaeli Elit Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Polis Akademisi Spor Kulübü 0 0 1 1
19 Taşköprü Karate İhtisas Kulübü Derneği 0 0 1 1
19 Üsküdar Beledeyisi Spor Kulubü 0 0 1 1
19 Vakfıkebir Cum. İ.Ö.O Gençlik ve Spor Kulübü 0 0 1 1

Şehir İstatistikleri

# Şehir Altın Gümüş Bronz Toplam
1 İstanbul 9 6 17 32
2 Ankara 5 4 7 16
3 Sakarya 4 5 6 15
4 Kocaeli 2 0 6 8
5 Manisa 2 0 1 3
5 Trabzon 2 0 1 3
6 Düzce 1 2 1 4
7 İzmir 1 1 2 4
8 Konya 1 1 0 2
9 Kilis 1 0 2 3
10 Şanlıurfa 1 0 0 1
11 Bursa 0 2 4 6
12 Gaziantep 0 2 1 3
13 Kayseri 0 2 0 2
14 Adana 0 1 1 2
14 Antalya 0 1 1 2
15 Artvin 0 1 0 1
15 Bartın 0 1 0 1
16 Balıkesir 0 0 2 2
16 Kırklareli 0 0 2 2
17 Erzurum 0 0 1 1
17 Tekirdağ 0 0 1 1
17 Yalova 0 0 1 1
17 Samsun 0 0 1 1


Benzer Müsabakalar
2017 - Türkiye Ümit Genç ve U21 Karate Şampiyonası Gaziantep | Gaziantep
2016 - Türkiye Ümit Genç ve U21 Karate Şampiyonası | Aydın
2016 - Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası | Kocaeli
2015 - Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası | Yalova
2014 - Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası | Samsun
2013 - Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası | Kocaeli
2013 - Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası | Denizli
2012 - Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası | Bursa
2011 - Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası | Konya
2010 - Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası | Kocaeli
2009 - Ümit, Genç ve U21 Türkiye Şampiyonası | İstanbul
2009 - Yıldız Ümit-Genç ve -21 Türkiye Şampiyonası | Balıkesir
2008 - Ümit-Genç ve -21 Türkiye Şampiyonası | Antalya
2008 - Ümit-Genç Türkiye Şampiyonası | Aydın
2006 - Ümit-Genç Türkiye Şampiyonası | İzmir
2006 - Ümit-Genç Türkiye Şampiyonası | Samsun
2005 - Ümit-Genç Türkiye Şampiyonası | Erzincan
2004 - Ümit-Genç Türkiye Şampiyonası | Antalya
2003 - Ümit-Genç Türkiye Şampiyonası | Ankara

Organizasyon
Türkiye Karate Federasyonu

Müsabaka Hakkında
Karate Federasyonu’nun 2014’teki ilk büyük organizasyonu olan Türkiye Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası sona erdi. Üç gün süren müsabakaların son gününde 21 Yaş Altı kategorisinde madalyalar dağıtıldı.

49 ilden yaklaşık 1100 sporcunun mücadele ettiği müsabakaları kalabalık bir seyirci topluluğu takip ederken, mücadele heyecanı, Teknik Kurul tarafından belirlenen isimlerin yer alacağı Milli Takım seçmelerine taşındı. 12 Ocak Pazar günü yapılacak seçme müsabakaları sonunda Şubat ayında Portekiz’de yapılacak Avrupa Ümit, Genç ve 21 Yaş Altı Şampiyonası şekillenecek. Hidayet Türkoğlu Spor Salonu’nun ev sahipliği yaptığı şampiyonanın son gününde 21 Yaş Altı kategorisinde bayan ve erkeklerde sekiz siklette madalyalar sahiplerini buldu. Bayanlar kata finalinde Hazel Kıratlı’yı 3-2 mağlup eden Büşranur Kılıç, geçtiğimiz yılki üçüncülükten sonra Türkiye şampiyonluğuna ulaştı. Kübra Dişçi ile üçüncülüğü paylaşan Rabia Küsmüş, bir ay önce Düzce’de yapılan büyükler şampiyonasında da ikincilik madalyasını boynuna takmıştı.

ALİ SOFUOĞLU UNVANINI KORUDU

Madalyaların İstanbul’da kaldığı erkek katada son şampiyon unvanı ile mücadele eden Avrupa gençler ikincisi Ali Sofuoğlu, Muhammet Emre Öztürk ile verdiği birincilik mücadelesinden 5-0 galip çıkarak üst üste ikinci şampiyonluk madalyasını boynuna taktı. Bu siklette üçüncülük kürsüne Fatih Sadullah Selman ve İbrahim Enes Sefa çıktı.

BİR AYDA İKİ ŞAMPİYONLUK

Bayanlar kumitede mücadele eden Büşra Tosun, bir ay içerisinde yapılan iki önemli şampiyonada kürsünün ilk sırasını alarak önemli bir başarıya imza attı. Sakaryalı sporcu, 53 kilo finalinde geçtiğimiz yıl şampiyonu Sevil Baş ile karşılaştı. Rakibini 6-2 mağlup ederek Türkiye şampiyonu olan Büşra, Düzce’de yapılan büyükler şampiyonasında da 55 kiloda zirveye çıkmıştı. +60 kiloda Avrupa ikincisi unvanı ile tatamiye çıkan Büşra Şeyda Turan, finalde karşılaştığı 95 doğumlu Hilal Nur Punar’ı mağlup ederek bu daldaki ilk Türkiye şampiyonluğunu elde etti. 60 kiloda Türkiye şampiyonu olan Aynur Angışhan ise Şanlıurfa’ya ilk ve tek madalyasını kazandırdı. Erkekler kumite müsabakaları sonunda 68 kiloda Burak Uygur şampiyon olurken, 78 kiloda Uğur Aktaş, geçtiğimiz yılki ikinciliğinin ardından bu kez ilk sırayı alarak Türkiye şampiyonu oldu. +78 kiloda ise aynı takımın sporcularının mücadele ettiği finalde Ali Haydar Durademir’i 2-0 mağlup eden Mehmet Usda, şampiyonluk madalyasını boynuna astı.
Müsabakayla ilgili elinizdeki fotoğrafları tkf@karate.gov.tr adresine email atabilirsiniz.

Son Eklenen Müsabakalar: 23. Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası-2018 | Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası-2018 | 20. Büyükler Balkan Karate Şampiyonası-2018 | 1. Veteranlar Balkan Karate Şampiyonası-2018 | Balkan Ümit Genç ve U21 Karate Şampiyonası-2017 | Büyükler Türkiye Şampiyonası -2017 | 14. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası-2017 | Karadeniz Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası-2017 | Türkiye Ümit Genç ve U21 Karate Şampiyonası Gaziantep-2017 | 22.Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası-2017 | ...