E-mail : Şifre : Beni hatırla Kayıt Ol

Detaylı kulüp araması için tıklayınız
Büyükler Avrupa Şampiyonası 6-8 Mayıs 2011 - Zürih İsviçre Büyükler Avrupa Şampiyonası 6-8 Mayıs 2011 - Zürih İsviçre

Büyükler Avrupa Şampiyonası
6-8 Mayıs 2011
Zürih İsviçre


 
Büyük Bay Kata
Ad-Soyad Ülke
1. Luca Valdesi İtalya
2. Damian H. Quintero İspanya
3. Dejan Pajkic Sırbistan
3. Vu Duck Minh Dack Fransa
 
Büyük Bayan Kata
Ad-Soyad Ülke
1. Yaiza Martin Abello İspanya
2. Sandy Scordo Fransa
3. Patricia Esparteiro Portekiz
3. Mirna Senjug Hırvatistan
 
Büyük Bay Takım Kata
Kura Listesi
Kura Listesi (3.lük Maçları)
Ad-Soyad Ülke
1. İtalya
  - Luca Valdesi
  - Lucio Maurino
  - Vincenzo Figuccio
İtalya
2. İspanya
  - Damian H. Quintero
  - Fernando San Jose Bastante
  - Jose Salazar Jover
İspanya
3. Türkiye
  - Orçun Duman
  - Metin Sofuoğlu
  - Arslan Çalışkan
Türkiye
3. Fransa
  - Jonathan Plagnol
  - Romain Lacoste
  - Jonathan Maruani
Fransa
 
Büyük Bayan Takım Kata
Ad-Soyad Ülke
1. İspanya
  - Yaiza Martin Abello
  - F. de Acuna Gonzales
  - Sonia Garcia
İspanya
2. İtalya
  - Sara Battaglia
  - Viviana Bottaro
  - Michela Pezzetti
İtalya
3. Fransa
  - Sonia Fiuza
  - Boulanger Clothilde
  - Chevallier Celine
Fransa
3. Almanya
  - Schneider Sabine
  - Krieg Franziska
  - Pawlowsky Denise
Almanya
 
Büyük Bay Kumite 60 kg
Kura Listesi
Kura Listesi (3.lük Maçları)
Ad-Soyad Ülke
1. Michele Giuliani İtalya
2. Johan Lopes Fransa
3. Aykut Kaya Türkiye
3. Alexander Heimann Almanya
 
Büyük Bay Kumite 67 kg
Ad-Soyad Ülke
1. Dimitrios Triantafyllis Yunanistan
2. Ciro Massa İtalya
3. Bajrami Kujtim İsviçre
3. William Rolle Fransa
 
Büyük Bay Kumite 75 kg
Ad-Soyad Ülke
1. Rene Smaal Hollanda
2. Luigi Busa İtalya
3. Michael Georgios Tzanos Yunanistan
3. Rafael Aghayev Azerbaycan
 
Büyük Bay Kumite 84 kg
Ad-Soyad Ülke
1. Slobodan Bitevic Sırbistan
2. Salvatore Loria İtalya
3. Bleart Amagjekaj İsveç
3. Jean Taumotekava Fransa
 
Büyük Bay Kumite +84 kg
Ad-Soyad Ülke
1. Jonathan Horne Almanya
2. Stefano Maniscalco İtalya
3. Ricardo Barbero İspanya
3. Pero Vucic Hırvatistan
 
Büyük Bayan Kumite 50 kg
Kura Listesi
Kura Listesi (3.lük Maçları)
Ad-Soyad Ülke
1. Serap Özçelik Türkiye
2. Elana Ponomareva Rusya
3. Desiree Christiansen Almanya
3. Bettina Plank Avusturya
 
Büyük Bayan Kumite 55 kg
Ad-Soyad Ülke
1. Natasa Ilievska Makedonya
2. Jelena Kovacevic Hırvatistan
3. Stephanie Barre Fransa
3. Monika Visnovska Slovakya
 
Büyük Bayan Kumite 61 kg
Ad-Soyad Ülke
1. Diana Schwab İsviçre
2. Laura Pasqua İtalya
3. Alisa Buchinger Avusturya
3. Lolita Dona Fransa
 
Büyük Bayan Kumite 68 kg
Ad-Soyad Ülke
1. Fanny Clavien İsviçre
2. Irene Colomar Costa İspanya
3. Laura Pradelli Belçika
3. Ivona Tubic Hırvatistan
 
Büyük Bayan Kumite +68 kg
Ad-Soyad Ülke
1. Nadege Ait Ibrahim Fransa
2. Radka Krejcova Çek Cumhuriyeti
3. Ana-Marija Celan Hırvatistan
3. Tamara Filipovic Sırbistan
 
Büyük Bay Takım Kumite
Ad-Soyad Ülke
1. Yunanistan
  - Konstantinos Papadopoulos
  - Dimitrios Triantafyllis
  - Iraklis Tsamourlidis
  - Nikolaos Gidakos
  - Michael Georgios Tzanos
  - Moulavasilis Dimitrios
  - Kouloukouriotis Konstantinos
Yunanistan
2. Fransa
  - Mathieu Cossou
  - Nadir Benaissa
  - Kenji Grillon
  - Ibrahim Gary
  - Mickael Serfati
  - Nardy Lionel
  - Salim Bendiab
Fransa
3. İtalya
  - Ciro Massa
  - Stefano Maniscalco
  - Salvatore Loria
  - Luigi Busa
  - Mauro Scognamiglio
  - Nello Maestri
İtalya
3. Hırvatistan
  - Danil Domdjoni
  - Goran Lucin
  - Rene Pernus
  - Alan Surbek
  - Marko Lucic
  - Pero Vucic
  - Ursic Glavanovic Vinko
Hırvatistan
 
Büyük Bayan Takım Kumite
Ad-Soyad Ülke
1. İspanya
  - Cristina Feo Gomez
  - Gema Alias Fernandez
  - Irene Colomar Costa
  - Cristina Ferrer Garcia
İspanya
2. Fransa
  - Tiffany Fanjat
  - Lolita Dona
  - Alexandra Recchia
  - Ruth Soufflet
Fransa
3. Hollanda
  - Vanesca Nortan
  - Mossel Lydia
  - Borsje Annemiek
  - van der Voort Ciska
Hollanda
3. Sırbistan
  - Tamara Filipovic
  - Arandjelovic Branka
  - Sanja Cvrkota
  - Ivana Comagic
Sırbistan


Ülke İstatistikleri

# Ülke Altın Gümüş Bronz Toplam
1 İtalya 3 6 1 10
2 İspanya 3 3 1 7
3 İsviçre 2 0 1 3
3 Yunanistan 2 0 1 3
4 Fransa 1 4 7 12
5 Almanya 1 0 3 4
5 Sırbistan 1 0 3 4
6 Türkiye 1 0 2 3
7 Hollanda 1 0 1 2
8 Makedonya 1 0 0 1
9 Hırvatistan 0 1 5 6
10 Çek Cumhuriyeti 0 1 0 1
10 Rusya 0 1 0 1
11 Avusturya 0 0 2 2
12 Azerbaycan 0 0 1 1
12 Belçika 0 0 1 1
12 Slovakya 0 0 1 1
12 Portekiz 0 0 1 1
12 İsveç 0 0 1 1


Derece Elde Eden Türk Sporcular

İsim Kategori Derece
Serap Özçelik Büyük Bayan Kumite 50 kg 1.
Aykut Kaya Büyük Bay Kumite 60 kg 3.
Türkiye
- Orçun Duman
- Metin Sofuoğlu
- Arslan Çalışkan
Büyük Bay Takım Kata 3.


Benzer Müsabakalar
2016 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Fransa
2015 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | İstanbul
2014 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Finlandiya
2013 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Macaristan
2012 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | İspanya
2010 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Yunanistan
2009 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Hırvatistan
2008 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Estonya
2007 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Slovakya
2006 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Norveç
2005 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | İspanya
2004 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Rusya
2003 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Almanya
2002 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Estonya
2001 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Bulgaristan
2000 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | İstanbul
1999 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Yunanistan
1998 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Yugoslavya
1997 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | İspanya
1996 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Fransa
1995 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Finlandiya
1994 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | İngiltere
1993 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Çek Cumhuriyeti
1992 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Hollanda
1991 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Almanya
1990 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Avusturya
1989 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | Yugoslavya
1988 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | İtalya
1987 - Büyükler Avrupa Şampiyonası | İskoçya

Organizasyon
Avrupa Karate Federasyonu (EKF)

Müsabaka Hakkında
Bayanlar Ferdi Kumite 50 kiloda Serap Özçelik Slovak rakibini 1-0, İspanyol’u 4-2, İsviçrel’iyi 3-0 ve Alman’ı da hakem kararıyla yenerek finale yükseldi. Finalde Rus rakibi ile karşılaşan Serap, normal süresi 4-4 biten müsabakayı uzatmada 2-0 galip tamamlayarak Türkiye’ye altın madalya kazandırdı. Altın madalya Milli Takım kafilesinde büyük sevinçle karşılanırken, erkek ferdi kumite 60 kiloda Aykut Kaya’nın ve Erkek Kata Milli Takımı’nın bronz madalyaları da sevincimizi artırdı.

Fotoğraflar
Müsabakayla ilgili elinizdeki fotoğrafları tkf@karate.gov.tr adresine email atabilirsiniz.

Son Eklenen Müsabakalar: 23. Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası-2018 | Türkiye Minikler ve Yıldızlar Karate Şampiyonası-2018 | 20. Büyükler Balkan Karate Şampiyonası-2018 | 1. Veteranlar Balkan Karate Şampiyonası-2018 | Balkan Ümit Genç ve U21 Karate Şampiyonası-2017 | Büyükler Türkiye Şampiyonası -2017 | 14. Uluslararası Palandöken Karate Turnuvası-2017 | Karadeniz Hazar Ülkeleri Karate Şampiyonası-2017 | Türkiye Ümit Genç ve U21 Karate Şampiyonası Gaziantep-2017 | 22.Balkan Çocuklar Karate Şampiyonası-2017 | ...